Bitcoin Cash (BCH) trafia na New All-Time Lows, But Everything’s Not Lost

Bitcoin Cash nie wzbudził zainteresowania wśród uczestników rynku, powodując, że jego cena osiągnęła nowe, wszechobecne obniżenie w stosunku do Bitcoin.
Don’t Miss Market Moving News

Codzienne kryptoreferencje i cotygodniowe raporty rynkowe Bitcoinów dostarczane są bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Para transakcyjna BCH/BTC spadła do nowego, wszechobecnego niżu 2,31 miliona satoshisów.
Pomimo akcji spadkowej ceny, wydaje się, że buduje się impet dla byczego impulsu.
W przypadku potwierdzenia, Bitcoin Cash może wzrosnąć do 2,54 mln satów.
Logo OKCoin
Ten News Giełdowy został dostarczony przez OKCoin, naszego preferowanego partnera giełdowego.
PODZIEL SIĘ TYM ARTYKUŁEM
Piąta co do wielkości kryptokurcja według pułapu rynkowego, Bitcoin Cash (BCH), spadła ostatnio do poziomów niespotykanych w jej 3-letniej historii. Mimo to, konkretny wzór techniczny sugeruje, że nadszedł czas na zakup.

BCH trafia na nowe wszechczasowe lokacje


Główni zwolennicy Bitcoin Cash’a zrobili wszystko, co w ich mocy, aby rozszerzyć użyteczność tego altcoin’a i obalić Bitcoin’a z jego 11-letniego panowania jako wiodącej kryptokursztyny. Próby były zróżnicowane, od zwiększenia limitu wielkości bloku do wprowadzenia w błąd entuzjastów kryptografii do zakupu BCH zamiast BTC.

Teraz wydaje się, że wysiłki te poszły na marne.

Bitcoin Cash nie zdołał wzbudzić zainteresowania inwestorów, a także niektórych najbardziej zatwardziałych zwolenników żetonu. Nawet górnicza pula Rogera Vera, jednej z czołowych postaci stojących za monetą, prawie całkowicie zaprzestała wydobycia BCH.

Obecnie Bitcoin Rush spinoff ma ujemny zwrot z roku na rok (YTD) na poziomie prawie 47% w stosunku do dolara amerykańskiego. Straty są mniej poważne, jeśli weźmiemy pod uwagę parę handlową BCH/BTC, która zanotowała tylko ujemny YTD na poziomie 35%.

Niemniej jednak, ten altcoin ostatnio zrobił nowy wszech czasów niski w stosunku do Bitcoin.

W dniu 27 czerwca Bitcoin Cash spadł do 2,31 mln satoshis, co jest najniższym wynikiem od czasu jego powstania w 2017 roku. Ostatni raz BCH uderzył w Bitcoin po tak niskich cenach w połowie grudnia 2018 roku, kiedy to spadł do poziomu 2,35 mln satoshisów.

Wykres cen Bitcoin Cash w dolarach amerykańskich
BCH/USD na TradingView
Pomimo spadku cen Bitcoin Cash’a, sygnał kupna wydaje się rozwijać na jego wykresie dziennym.

Everything’s Not Lost
W tych ramach czasowych tworzy się bycza dywergencja pomiędzy relatywnym wskaźnikiem siły (RSI) a ceną BCH. Dywergencja zazwyczaj pojawia się, gdy oscylator, taki jak RSI, nie zgadza się z rzeczywistym ruchem ceny.

Ponieważ RSI obecnie tworzy serię wyższych niżów, podczas gdy ceny spadają, ogólny trend tej kryptokuranty poprawia się w czasie. Tak więc, kursy na odwrócenie trendu z niedźwiedziego na byczy rosną wykładniczo.

Warto zauważyć, że ta techniczna formacja nie zapewnia precyzyjnego punktu skupu. Wskazuje ona jednak, że trend spadkowy osiąga zbyt wysoki poziom.

Wykres cen Bitcoin Cash w dolarach amerykańskich


BCH/USD na TradingView
W przypadku byczego impulsu, inwestorzy muszą uważać na 50-dniowe i 100-dniowe średnie kroczące, ponieważ mogą one służyć jako punkty odniesienia dla zysku.

Te poziomy oporu wynoszą odpowiednio około 2,54 i 2,87 mln satoshisów.

Wykres cen Bitcoin Cash w dolarach amerykańskich
BCH/USD na TradingView
Niemniej jednak, dalszy wzrost presji na sprzedaż Bitcoin Cash może unieważnić byczą perspektywę.

Jeśli tak by się stało, wskaźnik Fibonacciego szacuje, że BCH może spaść do 1,63 mln satoshis. To właśnie tutaj znajduje się 127,2% poziomu retracement Fibonacciego, mierzonego od połowy lutego na poziomie 4,83 mln satoshis do ostatniego huśtawki na poziomie 2,31 mln satoshis.